39. Lev nemejský 1/2

15. března 2016 v 8:00 | Angie + Annie |  Růže z Norfolku
Další den byl skvělý. Sirius vzal Angie autem do Derbyshiru, byla tam velká chovná stanice ridgebacků, před šesti týdny narozené dva vrhy. Dohromady tedy 24 štěňat. Majitelka byla moc milá paní a Sirius nejen jí, ale taky hlavně Angie udělal obrovskou radost, když otevřel kufr svého sporťáčku a ten byl celý přecpaný různými hračkami, granulemi a dobrůtkami pro psy.
Štěňata si ji zamilovala. Hrála si s nimi celé odpoledne, běhala za ní, skákala, když jim házela míčky, nadšeně se pro ně vrhala. Ale byli ještě maličcí, trošku se motali, občas upadli.
Sirius se přidal jen jednou, celou dobu spíš seděl s majitelkou na verandě, popíjeli čaj, povídali si a on to přerostlé dítě jménem Angie sledoval, jak se štěňaty dovádí.
Zrovna ji povalila na trávník a začala na ni skákat. Musel se usmát. Nejspíš ji ani trochu netrápilo, že má na sobě oblečení tak za necelých dva tisíce liber.
"Úplně si je omotala kolem prstu." prohlásila uznale majitelka.
Sirius se otočil a usmál se. "No, to ona každého."
Žena se zasmála. "Neříkejte, že vás taky! Nevypadáte na to."
Sirius se rozesmál. Měl velice dobrou náladu. "Je to tajemství, ona o tom ještě neví." Spiklenecky mrkl.
Chápavě s úsměvem přikývla. "Rozumím." A mrkla úplně stejně jako Sirius před chvilkou.

Při cestě domů, Angie pořád jen mluvila o štěňatech a o tom, jaká to je škoda, že jí to neřekl, protože by vzala i své psy a mohli si všichni společně hrát. Byla úplně unešená, stržená tím zážitkem a Sirius se jen připitoměle usmíval a řídil. Když konečně zmlkla, a že to nějakou dobu trvalo, navrhl jí, aby se večer sešli. Souhlasila a tak se dohodli, že večer zajdou do oblíbeného klubu.

Večer se Angie chystala a rozhodla se vzít si tu nejvíc vyztuženou podprsenku, kterou měla. Zrovna když si ji zkoušela, vpadla k ní Annie.
"Ále, kampak, slečno Howardová?" usmívala se, když viděla sestru, jak se nakrucuje před zrcadlem. Sama měla noční košilku a nevypadalo, že by se chystala někam jít.
"Ven, drahá sestro." odpověděla Angie rádoby vznešeně, na černé spodní prádlo si oblékla jednoduché úzké černé minišaty na širší ramínka a začala si obouvat lesklé černé lodičky.
"Detaily, detaily! Více detailů!" Annie mávala rukou směrem k sobě, aby sestru povzbudila k vyzrazení více informací.
Mladší ze sester Howardových si oblékla bíločervenou basebollovkou a do ruky si vzala malé červené psaníčko od Chanel. Věděla, že jednou to sestře bude muset říct. To, co se odehrálo mezi ní a Siriusem před třemi týdny, o tom se nezmínila a ani nehodlala. Annie by pak jen měla špatnou náladu, protože Regulus se k takovým nabídkám rozhodně neměl. Přemýšlela celý včerejší den, jestli jí říct o tom chození, ale chápala, že je jednou stejně spolu uvidí nebo se to dozví od někoho jiného. Musela jí to říct. I za tu cenu, že bude smutná.
"No," protáhla a sedla si na postel. Dívala se sestře zpříma do očí a pečlivě volila slova. "Včera jsem si četla v kavárně, když se tam najednou objevil vévoda Sirius Black." řekla, raději upřesnila jméno, aby nedošlo k nějakému úrazu. "Přisedl si, začali jsme spolu mluvit. Už vypadal mnohem lépe, od té doby, co děti - " zasekla se, ale nabrala sílu a vyslovila to, "zemřely. Ptal se, jak se mám a tak, jestli s někým chodím. Pravdivě jsem odpověděla, že ne a on se zničehonic vytasil s tím, jestli bych nešla na rande s ním." Angie sledovala velice pozorně Annieinu tvář, jestli se nějak nemění ze zvědavé na rudou a běsnící. Když viděla, že se to prozatím neděje, pokračovala. "A já jsem souhlasila. Říkala jsem si, že to bylo přece vždycky to, co jsem chtěla. A tak jsem souhlasila. Dneska jdeme do klubu." Když to dořekla, docela se jí ulevilo. "Nezlobíš se?" zeptala se.

Annie se na sestru zaraženě dívala. Tak se dočkala, její malá Angie. Ona sama přemýšlela, v které části Reguluse Blacka je ta chyba. Jala by se totiž jejího odstranění. "Ne," odtušila. "Jen jsem překvapená, to jsem nečekala, že jdeš s vévodou."
Angie se postavila. "Upřímně, ještě včera ráno bych byla asi stejně překvapená, kdyby mi to někdo řekl."
Annie se usmála, snažila se vypadat potěšeně. Alespoň Angie se dařilo. "Tak si to užijte." popřála jí a zvedla se ze sestříného křesla.
Angie se zarazila. "Ty dneska nikam nepůjdeš?"
Hnědovláska zavrtěla hlavou. "Ne, zůstanu doma, pustím si nějaký film, možná si něco přečtu."
"Dobře, kdybys, " odmlčela se, věděla totiž, proč sestra nemá náladu jít ven. "Kdybys třeba chtěla nakonec někam zajít, určitě přijď, budeme v Sin City, jako vždycky."
"Fajn." přikývla Annie a nechala sestru jít. Zamířila k její knihovničce a půjčila si - nebo spíš vzala zpět - Heroinové deníky, které jí Angie "odcizila". Vypadá to, že dnes si udělá hezký večer s Nikki Sixxem.

Sirius už čekal Angie před jejich domem opřený o limuzínu. Chtěl se dnes něčeho napít a tak si vzal své loni pořízené Lamborghini Aventador Limo a řidiče s sebou.
Musel za tu křiklavě oranžovou limuzínku ale bojovat, protože dostal od rodičů přednášku o tom, že by měl přestat myslet pořád na nakupování aut a koní, vymýšlet hlouposti a měl by se usadit. Přesně. I ve svých skoro třiceti letech dostával takováto výchovná kázání. Když nakonec svolil k tomu, že by limuzínku koupil a mohli ji používat všichni a Regulus se postavil za něj, mávli nad tím rodiče rukou. Ne že by se jich ptal na dovolení, koupil by ji tak jako tak, ale nechtěl to mít pořád na talíři a tak bylo lepší s nimi být zadobře.

Rozhlížel se okolo. Znal tu vilu, Chiswick House kdysi hodně dávno patřil jejich rodině, někdy před pár staletími. No, a když půjde vše tak, jak chce, bude jeho rodině patřit i teď. Ale bude to už jen takový menší bonus, protože jemu šlo o úplně něco - někoho - jiného.
Velice rád studoval rodinnou historii. Nejednou už si díky tomu s bratrem vydobyli pozemky nebo nemovitosti, které vlastnil někdo jiný.
Chiswick byla nádherná vila s obrovskými zahradami, přes které tekla řeka, nad níž byl vystavěn krásný most, dalo se najít i několik jezírek, všude spousta stromů. Mohli jste se tam klidně ztratit.
Ovšem ani vila se nemohla vyrovnat té nádheře, kterou mu poskytoval pohled na schodiště. Se vší opatrností a elegancí po něm právě sbíhala jeho nová holka. Dlouhé hnědé vlasy jí vlály, vítr foukal dost. U krku si držela bundu a v druhé ruce svírala malou červenou kabelku. Bedlivě sledovala schodiště a i za běhu vypadala božsky.
"Tak jsem tady," vyhrkla, když konečně zabrzdila před ním, v tom podpatkovém úprku. Kam se na ni hrabe Popelka? "Zdržela jsem se, protože jsem mluvila s Annie."
Zarazila se a pohlédla za něj. Obočí jí vystřelilo vzhůru. Pak se podívala zase na něj. "No, vidím, že jsi rád nenápadný."
Jen se zasmál. "Nepřidá se?" zeptal se potom a otevřel dámě dvířka auta. Angie si vlezla dovnitř a on se posadil naproti ní. Zaťukal na okénko oddělující řidiče od cestujících a auto vyjelo.
"Nepřidá. Říkala, že si něco přečte nebo pustí film." odpověděla Angie a sundala si basebollovku. Siriovi se tak naskytl dokonalý výhled na její neskutečný dekolt. Elegantně si přehodila nožku přes nožku.
Sirius přikývl. "Moc ti to sluší," řekl jí. Neplánoval se s ní v nejbližší době vyspat, ale asi se mu jeho rozhodnutí rozhodla stěžovat, jak se dalo.

Angie věděla, že má problém nezírat. Těšilo ji to a musela hodně bojovat, aby se při prvním jeho pohledu nerozesmála. Právě proto si tuhle podprsenku vzala, udělalo jí to tak o číslo a půl, až dvě, větší prsa.
"Děkuju." usmála se a trošku sklopila oči. Lichotky přijímala často, ale jen málokteré skrývaly víc, než "co si to takhle rozdat?", většinou to byly takové ty povrchní kecy, o kterých si muži mysleli, že se na ně ženy ještě chytají. I přes její oblečení a problém, který mu jím vytvořila, poznala, že to myslí opravdu upřímně, že je v tom víc. A právě v takových případech klopila oči.
Vyskočila ze sedačky a posadila se blízko vedle něj. Interiér byl černo-oranžový, moc se jí to auto líbilo. "Je to fantastická limuzína."
Sirius vypadal myšlenkami ale úplně jinde. "Tohle mi nedělej." zaprosil. Usmála se a sedla si mu obkročmo na klín. Šaty se vyhrnuly nebezpečně vysoko. "Sakra, Angie, říkám, že to nemáš dělat a ty to uděláš ještě horší." zaúpěl.
Celé ji to bavilo. Netušila proč ji nelíbá, proč na ni nesahá, proč po ní prostě nevyjede, ale chtěla to změnit. Chtěla ho za celý ten rok líbat tak moc a tak dlouho, že se o to rozhodla bojovat. Chytila ho za dlaně a položila si je na boky. Pak mu dala ruce kolem krku a začala ho líbat na tvářích.
"Zničíš mě." zachraptěl a pak se na ni vrhnul. Obrovské horké dlaně vjely pod šaty, rty napadly její a zrovna, když skončil jejich líbací maraton a jeho prsty jemně, až obdivně přejely přes její prsa, deroucí se z podprsenky ven, limuzína zastavila.
"Houby zničím. Vidíš, jak jsme si tu cestu hezky zpříjemnili." políbila ho na nos a pak z něj slezla. Upravila si šaty a vystoupila. Byl jí v patách. Chytil ji za ruku, ve které neměla kabelku a zamířili vchodem pro V.I.P. dovnitř.

Když vešli dovnitř, několik lidí se po nich otočilo. Sirius byl nepřehlédnutelný, nebylo se čemu divit. Když přijde někdo tak velký, všimnete si toho. Když se pak společně, ruku v ruce protahovali mezi lidmi k baru, připadalo jim, že se na ně dívá víc a víc lidí.
"Všechny oči nás sledují." řekla Angie Siriovi, když zastavili u baru.
"Samozřejmě, dívají se, jak jsi krásná." vysvětlil jí a pomohl jí vyskočit si na barovou židličku. "Vůbec se jim nedivím."
Angie zakroutila hlavou. "Ne, ne. Dívají se, protože jsem tu s tebou. Protože jsme tu spolu. Protože se nehádáme a držíme se za ruce."
"To je taky možné." usmál se a objednal jim pití.
Bylo to vůbec poprvé, co se spolu objevili mezi lidmi. Jistě, potkávali se často na různých místech, takže to nebylo poprvé, co je společně lidé zahlédli, ale dnes tu byli poprvé jako oficiální pár.
"Raději si odskočím a zavřu se na chvíli v kabince, než na mě dámy uspořádají hon." řekla a seskočila z barové židličky.
Ještě pořád jí to připadalo neuvěřitelné. Ale doba, kdy se ho toužila alespoň dotknout, jí přišla hrozně dávná.

Cestou zpět k Siriovi narazila na jeho bratra. "Zdravím, vévodo." Chytil ji za zápěstí, když ho obcházela. Otočila se.
"Taky. Jste tu sama nebo je tu s vámi i vaše sestra?"
Angie se usmála. "Nejsem tu sama, ale sestra tu není. Jsem tady s vaším bratrem."
Regulus se pobaveně ušklíbl. "Vtipkujete?"
Zavrtěla hlavou. "Ani trošku. Čeká na mě u baru, tak já už půjdu." řekla a snažila se ruku z pevného tisku dostat ven.
Regulus na ni překvapeně hleděl a vypadal tak vyveden z míry, že ji zapomněl pustit. "Vy jste tady opravdu se Siriem?"
Angie si povzdechla. Myslela si, že je inteligentní. Že to stačí říct jednou. "Už jsem vám to říkala. Jsem. A nelžu vám, ani nevtipkuju."
To už se u ní objevil Sirius se skleničkami v ruce. Podmračeně se podíval na bratrovu ruku držící Angieino zápěstí. "Regulusi, pusť ji nebo mi ji umačkáš."
Regulus vypadal ještě víc vyvedený z míry, než před chvilkou. Kdyby plaval, asi by se topil. "Něco mi uniklo, bráško?" zeptal se pomalu a pustil Angie. Vzala si od Siria skleničku s koktejlem.
"Uniklo ti toho dost." Sirius se očividně dobře bavil při pohledu na svého bratra. Chytil Angie volnou rukou kolem pasu a přitáhl si ji k sobě. "Dovol, abych ti představil svou holku, Regu. Ale nemyslím si, že bys ji neznal, fakt je, že už je nějakou dobu v Anglii, dokonce často v mé přítomnosti, možná sis už stačil někdy všimnout, i když je mi jasné, že tvůj zrak většinou spočíval na jejím doprovodu."
Regulus si ho nevšímal, neměl náladu na bratrovy vtipy. "Říkáte, že tu sestra není. A kde je?" zeptal se a snažil se opravdu úporně, aby to neznělo, jako by vyzvídal.
"Není." přikývla dlouhovláska. "Neměla náladu někam jít, zůstala doma." Angie se to pokusila říct takovým tónem, aby pochopil, že za to může jen a jen on.
Kdyby Annie taky pozval na rande, nemusela se vůbec trápit. Přemýšlela, že by si o tom promluvila se Siriusem, ale nechtěla to na něj vybafnout hned v začátku. Nějakou dobu počká.
Regulus se podíval na hodinky. "No, zítra brzy ráno mám nějaké pracovní schůzky, to abych asi šel." řekl. "Slečno, " kývl na Angie na rozloučenou, mírně sklonil hlavu a když procházel kolem svého bratra, poplácal ho po rameni. "Moc neblbni, brácho, na strejdu jsem ještě mladý." A zmizel kdesi v davu.
Pracovní schůzky. Ani Sirius, ani Angie mu to nežrali. Taktně se o tom už ale nebavili a věnovali se sobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama