34.kapitola- Šťastné a Veselé 1/3

26. září 2011 v 8:00 | Aňulka+Annie |  Růže z Norfolku
A je to tady.. po dlouhém čekání tady máme opět další pokračování k růžím... Opět krásná vánoční atmosféra... Jako bych cítila vůni cukroví, svařáku, kapra a skořice... No, doufám, že vás nadchne a vžijete se do života smetánky..
Přeje eskymačka Annie

Angie a Annie byly zčásti Češky a protože byly také hodně netrpělivé povahy, tak slavily Štědrý večer s rozbalováním dárků, zpívání koled a totálním přecpáním cukroví už večer a nečekaly až do rána, jak bylo zvykem v Anglii. Celá rodina se musela podřídit. Annie si vzala za úkol upéct krocana a anglický puding zatímco Angie se věnovala pouze kaprovi a bramborovému salátu. Příští rok měly v plánu si to prohodit, ačkoliv nevěděly, jak to provedou, co kdyby přeci jen byly provdané každá v jiné rodině? Raději se tou myšlenkou moc nezaobíraly, ale v duchu přeci jen řešily, která by musela ustoupit. Totálně se vymykaly kontrole a ony to moc dobře věděly. Annie začala dělat puding již předevčírem, teď zbývala konečná úprava a poslední magická část. Kuchařinky věřily, že při posledním promícháním se jim splní přání, které si přejí. Angie počkala, až se sestra otočí zády k misce a prudce zamíchala pudingovou hmotou.
"Prosím, prosím. Dej mi sílu mu odolat. Odolat tomu nejžhavějšímu tělu pod sluncem. Prosím." mumlala si potichu Angie a už teď se jí hlavou honily erotické myšlenky o nahém těle, které naneštěstí nepatřilo jejímu příteli.
"Neříkej, že na tyhle blbosti věříš? Nebuď jak malá, tuhle tradici si hospodyňky vymyslily jen proto, aby jim naivní děti pomáhaly připravovat tenhle zdlouhavý dezert." zasmála se Annie, která úmyslně škádlila Angie. Ona si vždycky vymyslela informaci, kterou Angie nedokázala vyvrátit.
"Hele, nezačínej si." varovala ji naoko zamračeně Angie hrozíc přitom vařečkou. "Nebo tě tenhle puding odsoudí k tomu, že se z tebe stane jedna z nejsvůdnějších starých panen, teda… V tvém případě může hrozit pouze neprovdání. Možná kdyby jsi byla nevinná kuchařinka, puding by ti snáze vyplnil svatbu s Regulusem."
"Nevyskakuj si. Právě to, že nejsem nevinná, ho přitahuje. Teď jsem si už jistá, že ke mně něco cítí. Už se chová jinak." Annie si zamilovaně povzdechla a Angie stačila protočit oči.
"Jsem si jistá, že cítí nutkavou potřebu si smočit. Na tvém místě, bych si přeci jen možná něco přála, inu je to přeci jen mužský a na světě je spousta povolných ženských." mrkla na sestru a odnesla bramborový salát na prostřený stůl. Urovnala pár detailů a vrátila se do kuchyně, kde našla Annie míchat puding se zavřenýma očima. Škodolibě se usmála, ale nijak to nekomentovala. Poznala, že je do toho ledovce zamilovaná až po konečky vlasů.
"Jestli ti ublíží, uříznu mu koule a vystavím v Toweru, jako výstrahu všem, kteří jsou bezcitní hulvátci." Objala sestru.
"To samé platí i u tebe Angie. Jsem ochotná Chase zabít, když ti ublíží. Tak ho případně raději varuj, ať si udělá menší náskok." usmála se láskyplně Annie a poplácala sestru po zádech. Regulus jí fyzicky neublíží, to věděla moc dobře, ale o té psychické stránce si ovšem nijak jistá nebyla. Chase si celkem oblíbila, ikdyž milejší by ji byl samozřejmě Sirius.
"Nevíš, co plácáš. Pospěš si, mamča a zbytek tu bude co nevidět." obě je hůlkou převlékla do společenského a hned na to se rozezvonil zvonek venkovních dveří.

"Vždycky chodí dřív, " zasmály se obě. První vešel Drew, vypadal velmi elegantně v černém saku, ačkoliv pod ním zářilo bílé triko s černým nápisem ACDC. Pomáhal matce, a zatímco ji přidržoval z leva, zprava byla zavěšená do svého manžela. Pak následovala Babička Constancia a Žofie s manžely.
Angie si ani neuvědomila, jak dlouho už své prarodiče neviděla. Okamžitě se vrhla kolem krku obou babiček a až pak zaváhala. Co když jim ublížila, když se vzdala titulu?
"Angie, dítko naše pošetilé." zašeptala ji do ucha Žofie a pohladila po vlasech. Angie stouply slzy do očí. Milovala je a oni jí nic nevyčítali.
"Ach, babi. Jsem tak hrozně ráda, že jste tady." Pak už kolovala od jednoho ke druhému a šveholila všem do ucha. Annie je všechny políbila na tvář, dokonce i Drewa, kterého Angie přímo ignorovala.
"Dal bych si něco k pití, co vy na to stařešino?" ozval se otec, rozvalený na židli a snažící se rozvázat si uzel na kravatě.
" Richarde." okřikla ho mírně Evelína. Sestry mohly být pyšné. Poprvé se mohly ukázat jako perfektní hostitelky. Během jejich studia nebylo možné uskutečnit něco ze svých představ. Večeře probíhala znamenitě a prarodiče z obou zemí byli nadmíru spokojeni.
"Bylo to skvělé. Teď už máte pouze povinnost mě každoročně zvát na večeři. Snad bych si mohl ještě trochu uždibnout." prohlásil děda Maxmilián a spokojeně se natáhl pro další nášup.
"Manželé pokulhávají, ale mohu ti slíbit, že k nám budeš muset přijít na večeři častěji a kdykoliv jen budeš chtít, dědečku." pronesla Annie a sedla si na klín Maxmiliánovi, tak jak se často k němu tulila v dětství.
"Holka, na tohle jsem už moc starý." bránil se s úsměvem, ačkoliv ji objal ještě pevněji a cvrnkl do nosu. Oba se rozesmáli a Annie mu vlepila znovu polibek na tvář.
"Neboj, sháním si už náhradu." škádlila ho s úsměvem.
"Pozor, řekněte sýr!" oznámil nepříliš vesele Drew a vyfotil veselou dvojici. Byl to příjemný večer, ale stejně nebyl klidný. Nenacházel klid už nikde. S námahou se přinutil k úsměvu při závěrečné série rodinných fotografií.
Teď už všichni seděli uvelebeni u velkého stromečku a rozbalovali balíček za balíčkem. Oba prarodiče dostali luxusní jachtu, rodiče překrásná rodinná alba a vzácné svazky knih a Drew vyšel s krabicí kubánských doutníků, švýcarských hodinek a starou luxusní Corvettou z roku 1959. Angie si neodpustila jízlivost a podstrčila mu fotku Báry. Byl to snímek, ještě než odjela z Anglie a byl mimořádně povedený. Vypadala tam přímo božsky, vítr ji čechral vlasy, mírně se pousmívala a hleděla někam do dálky. Drew to nekomentoval a ani si tu fotkou dlouho neprohlížel. Přesto neunikl pozornosti celé rodiny.
"Netuším, co to má znamenat, Angie zřejmě vypila příliš vaječného likéru." oznámil ledově a uvelebil se pohodlněji v křesle. Angie mu zřejmě nikdy nepromine, ale tohle byla podpásovka. I když… mohl by se přeci podívat, zdali se fotografovi podařilo zachytit ty dolíčky na tvářích. A když bude u toho, mohl by studovat její výraz a pak ty překrásné oči. Ne! O to té malé potvůrce přeci jde. Ovládl se a zahleděl se nezúčastěně do krbu.
Angie si spokojeně promnula ruce a vrhla se po své kupičce dárků. Hned ji lačně napodobila i Annie a hned působily dojmem, že to jsou zase šestileté děvčátka. Společně dostaly úžasnou horskou chatu a už přesně věděly, co se v ní bude dít (zimní sporty je lákaly jen napůl, taková přetopená chatička bude ku prospěchu i pro zimní hrátky na kožešině před krbem), to přeci jen nemohly přiznat nahlas. Angie dále dostala Lexuse SC, vysněné autíčko a nechyběla i motorka Ducati.

Annie dostala rodinné šperky a věrným portrétem, který se právě pokoušeli zavěsit mezi ostatní portréty rodiny. Annie své sestře věnovala nesmírně velikou a těžkou krabici.
"Jestli mohu upozornit, je tam všechno co budeš zaručeně potřebovat do vztahu, manželství i svobodného života. A když říkám všechno, tak všechno." upozornila ji Annie, která si právě naaranžovala na hlavu korunku. A měla pravdu, bylo tam úplně všechno. Spousta lahví chlastu, tuna čokolády a kondomů, luxusní lodičky, svůdné spodní prádélko, některé erotické hračičky, kapesníčky, líčidla, paruku, pár drobných a také lístek na koncert Guns n´ Roses. Bylo tam toho ještě spousta dalšího, ale Angie upoutala těžká husitská zbraň, kterou váhavě vytáhla ven. Vyšlo najevo, že je to menší kopie cepu.
"Říkala jsem všechno, co se ti bude hodit. Prostě se jednoduše rozmáchneš a už tě nikdo neobtěžuje s nesrovnaným prádlem a neumytým nádobím." prohlásila s úsměvem Annie a přitančila k sestře. Pak zvážněla. "Vím, že nesnášíš šperky, ale v poslední době jsme spolu strašně málo. Chtěla jsem, aby si měla něco co by ti připomnělo vždycky tvou nudnou sestru, ty moje drzá sestřičko." Váhavě jí nasadila náramek. Nebyl nijak přehnaně zdobený, byl pouze vykládaný světlými kamínky. Annie se snažila ovládnout slzy, když jí žádala. "Prosím, Angie. Nech si ho, když jsi tak daleko s Chasem." Stále ji držela za ruku a Angie dojatě svolila. Netušila, že své sestře tak moc chyběla. Aby jí utěšila, tak jí objala a poděkovala.

"Taky pro tebe něco mám, ty moje velká svědomitá sestro." uculila se. "Hledej svůj dárek, napovím ti, že je maličký a červeně zabalený."
Annie se na chvíli zarazila. Polovina dárků už byla rozbalená a ani jeden ze zbývajících nebyl malinký ani v červeném papíru.
Všimla si, jak se Angie nevinně usmívá a rozbaluje si svoje dárky. Annie hořela zvědavostí, ale nemohla přijít na to, kam její sestra dárek schovala.
"Ještě nějakou nápovědu…" zaprosila.
Angie pokrčila čelo a předstírala, že přemýšlí, jestli jí má poradit. "Hmm, pamatuješ na předloňské vánoce? Taky se nám jeden dáreček zatoulal…" usmála se.
Annie to okamžitě napadlo. Prošlapala se kupou papírů až těsně ke stromečku a začala mezi větvičkami hledat malou červenou krabičku. Předloni takhle schoval jejich otec prstýnek pro mamku. Myslela si, že od něj žádný dárek nedostala a pak, když odstrojovali stromeček, se našel.
Netrvalo to dlouho a krabičku našla. Posadila se zpátky na své místo a opatrně ji odbalila. Angiein pohled cítila na sobě.
Angie věděla, že Annie má ráda šperky a proto taky očekávala, že ji sestra nějakým vkusným podarovala. Ovšem, když krabičku otevřela, byly tam…klíče.
Vzala je, hodila do vzduchu a pak je chytila. "Klíče? K čemupak, Angie?"
"K jednomu menšímu zámečku, kdybych ti lezla moc na nervy, tak ať máš kde vypadnout, někam, kde tě nikdo nebude rušit." mrkla Angie na sestru a Annie si její větu okamžitě přeložila do správného jazyka. A zněla nějak takhle: K nádhernému luxusnímu zámku, jehož půdorys si nejspíš nezapamatuješ nikdy, aby sis tam mohla vodit svoje několikadenní milence a netahala mi je sem, protože by se mohlo stát, že tady už bude obsazeno.
"Ach, děkuju!" Annie se k sestře vrhla a objala ji. "Pravda, mám ráda svůj klid." zakřenila se na Angie.

Všechny dárky trumfl Drew. Záhadným způsobem se mu přesně podařilo získat to, co opravdu chtěly a dosud neměly.
Angie dostala luxusní starý gramofon s kupou LP mezi nimi nechyběli takový velikáni jako Kiss, ACDC, Twisted Sister a vlasatí Guns n´ Roses. Nadšením přestala na okamžik dýchat. Váhavě přistoupila ke svému bratrovi a poděkovala.
"Díky, brácho." přitom mu podala ruku na usmířenou. S úsměvem ji přijal. Tohle bylo vděčnější gesto, než kdyby se mu vrhla kolem krku. Tohle bylo upřímné a smířlivé gesto. V takové ani nedoufal.
Annie rozbalila balík oblečení s logem Mötley Crüe a Nikki Sixx, kde nechybělo spodní prádlo, mini rockové šaty, botky a kožená bunda. Celou dobu nadšeně výskala, až se dohrabala na dno krabice, pak zmlkla. Byla tam malá obálka adresována jen jí, tomu co si přečetla, nemohla uvěřit. Samotný Nikki Sixx, idol celého jejího života, který byl tak neuvěřitelně moc sexy, až se jí chtělo brečet a slintat zároveň, žádá, aby se zúčastnila jejich turné a aby natočila pár videoklipů s nimi. S jekotem všechny v místnosti zulíbala, přeběhla přes celou místnost k hifi věži, odkud vyndala vánoční koledy a zasunula cd Dr. Feelgood. Přímo pobožně sepjala ruce a dala se do šťastného pláče.
"Třes se, Nikki. Ááááá.. Pojedu do LA a budu s ním! Jak já ho baštím!" radostně začala zpívat text písničky.

Než šla Angie spát, obešla všechny a dala jim dobrou noc. Tohle, že byli všichni pohromadě v jednom domě se nestalo už dlouho. Nejdříve zašla za mamkou a taťkou, hupsla mezi ně do postele, povídala si s nimi a připadalo jí, jako by jí bylo znova deset. Než odešla, rozloučila se taky s Kaliforňanem a ani jemu nezapomněla popřát dobrou noc.
Pak si to namířila vedle k Annie. Když vešla dovnitř, viděla svou sestru, jak leží rozvalená na obrovské posteli, na uších má obrovská sluchátka z nichž řve Wild Side a má zavřené oči.
Nechtěla ji tedy rušit z nepochybně dokonalého poslechu dokonalé věci a tak s velkým nadechnutím a ještě větší nejistotou zamířila k Drewovi.

Ano, usmířili se sice, ale pořád to byl tenký led. Přeci jen se spolu dlouho nebavili, ignorovali se a nový začátek potřebuje více času, než jen jediný večer.
"Přišla jsem ti popřát dobrou noc." oznámila mu Angie, když vešla dovnitř a sedla si do křesla.
Drew stál u okna, jen v teplácích a s mokrými vlasy. V pokoji hořely jen svícny, ale i přesto bylo vidět, jak se mu barevné tetování ještě leskne od vody.
Zlehka se usmál. Ovšem nedíval se na ni, nýbrž ven na padající vločky. "Jsem rád, že tu krizi už máme za sebou. Já…Angie, víš, že všichni Howardovi jsou poněkud složití, paličatí, hrdí, prostě příšerní. Ale chci, abys věděla, že to, co se stalo, mě opravdu mrzí. Tak, jako jen velmi málo věcí v mém životě. Bylo to hnusné. Nemělo se to stát a já uznávám, že je to z velké části i moje chyba, nejen Siriova."
Angie se ošila. "Už na to nechci vzpomínat, ano? Ani se o tom bavit." řekla a podívala se po pokoji. I když se na ni Drew nedíval, nechtěla riskovat, že by periferním zrakem viděl tu chvilkovou bolest v jejích očích.
Když tak učinila, do očí jí zabila malá krabička, ležící na stolku. Bezmyšlenkovitě se pro ni natáhla. Když ji otevřela, uviděla nádherný přívěsek budovy opery v Sydney.
"Pro koho to je?" zeptala se se zvědavostí.
Drew sebou trhl a krabičku jí vzal z rukou. Pak ji zaklapl a hodil na postel. "Nemusíš vědět všechno, zlato. Dobrou noc." políbil ji na čelo a vypakoval ji tak slušně, že si toho ani nevšimla.

Za okny padaly bílé vločky, které se nádherně vyjímaly v barvách světýlek, jimiž byl osvěcený londýnský zámeček sester Howardových.
Zima byla obrovská a vločky proto zůstávaly ležet na zemi, aniž by se roztopily. Všude už bylo plno sněhu a vánoční nálada opanovala celou Anglii.
Domy v celé Anglii zdobila světélka, věnce, ozdoby a mnoho dalšího. Výlohy obchodů byly také vánočně laděné, prostě všude i do té nejmenší skulinky ve Spojeném království a Severním Irsku se dostala ta vánoční atmosféra, která v lidech otevírala tu dobrosrdečnost a laskavost. O Vánocích těmito vlastnostmi oplývali všichni a všichni na sebe byli milí. Vždyť byly přece Vánoce!

Sirius se potají přemístil do Angieina pokoje. Na sobě měl kostým Fathera Christmase a přes rameno pytel s dárečkem pro ni. Musel si dávat moc velký pozor, aby nevzbudil starší Howardovou, protože noční povyražení s jejím obrovským bodyguardem nezamýšlel. Ta bestie by mu určitě bez váhání prokousla nohu a ani by nemrkl. Všichni vznešení lordi, hrabata i vévodové se třásli do její postele, ale více se třásli strachem, když měli potkat jejího miláčka. Ne, musí být opatrný.
Přestože byla zima, Angie měla odkopanou peřinu. V zámečku totiž bylo strašné horko.
Na sobě měla jen svetr se soby, hrubé chlupaté ponožky s vločkami a kalhotky s hlavou skřítka.

Sirius si ji chvíli s úsměvem prohlížel. Byla dokonalá. Ty vlasy rozhozené na polštáři, ty opálené nohy, mírumilovný až andělský výraz ve tváři, když spala.
Potichu se rozešel k její posteli a uviděl dva pelíšky. V nich spala Gejša Casanovou a oba měli na hlavě santovské čepičky s bambulkami.
Opatrně si sedl na Angieinu postel a pohladil ji po tváři. Pak se nad ní naklonil a i s dlouhými bílými vousy jí začal dávat malinké pusinky všude po obličeji, kromě rtů.
Viděl, že ještě, než otevřela oči, se sladce usmála. Její oči ho překvapeně sledovaly. Z pytle za zády vytáhl malé štěně rhodeského ridgebacka v přenosné vánoční taštičce pro psy a položil ho vedle ní.
"Šťastné a veselé Vánoce, Angie." usmál se na ni a když si ji chvíli prohlížel, neubránil se lehkému políbení na rty. A pak tak, jak se rychle objevil, tak rychle zmizel.
Angie si nebyla jistá, zda se jí to nezdálo nebo to byla skutečně pravda. Podívala se na místo vedle své pravé ruky a uviděla tam spát malé štěně. Usoudila, že to sen určitě nebyl…

Jméno je na Tobě. Šťastné a veselé! Sirius

To stálo na vánoční kartičce, která byla přiložená v taštičce, kde štěně spokojeně spalo. Angie se usmála. Najednou měla pocit, že asi pukne štěstím.
"Jméno?" zopakovala si pro sebe a přitulila se k štěněti. "Dobrou noc a šťastné a veselé, Siriusi." pohladila malého Siriuse po hlavičce a políbila ho na čumáček.
Angie probudilo vlhké olíznutí na tvář. S úsměvem otevřela oči a vyjekla překvapením, když místo dvou malých psíčků objevila vedle sebe třetího.
"Dobré ranko, Siriusku." Nové štěně jí rozkousalo polštář a celé bylo od peří. Chňapla po něm, aby si ho důkladně prohlédla. Byl to čilý kluk s nádhernými kukadly a s černým obojkem. Vzpomněla si na svůj noční sen. Šťastně hladila štěně po hlavičce, to už přiběhla Gejša i Casanova dožadujíc se tak stejné pozornosti. Ten muž ji nikdy nepřestane překvapovat. Popadla štěně a utíkala za svou sestrou, která si spokojeně vyspávala.
"Vstávej, byl tu. Mám od něj dárek. Je tak strašně sladký a roztomilý jak kouká a olizuje mi obličej." básnila Angie a nedbala na to, že její sestra mávala rukama ve vzduchu na znamení, aby okamžitě přestala.
"Tuším, kdo tu byl, ale nepřišlo mi nikdy, že by se ti snažil olízat obličej. Určitě jste se už olizovali, ale předpokládám, že to bylo na rtech. Tak mě tady neblbni." říkala nechápavě Annie a už se natahovala po štěněti.
"Mluvila jsem o tom štěněti. Je tak rozkošné. Jméno myslím je jasné." vydechla jedním dechem a pozorovalo, jak štěně dělá loužičku do sestřiny postele.
"Jo, máš pravdu. Je vyloženě roztomilý, sladký, ale hlavně stejně vyčůraný jako jeho dárce." lamentovala Annie a vrátila sestře štěně.
"To nic miláčku. Jseš šikulka, to ona je jen nevrlá. Ty za nic nemůžeš, ty ani tvůj páníček." mazlila se s ním Angie.
"Ještě ho v tom podporuj. Mým favoritem jednoznačně zůstává Gejša. Ta mi pouze rozkousala kecky, ale psy jsou stejní jako muži. Potřebují volnost, a pokud se jím nedostává, skočí po čemkoliv co je v jejich blízkosti." reptala dál Annie a shazovala přikrývky z postele, které kvapně svlékala. Pak se zastavila uprostřed pohybu. Upustila deku, přelétla pohledem přes pokoj, nakoukla pod postel a utíkala do haly, kde se přes noc nakupila řada dárků od jejich nápadníků, bylo to úhledně rozdělené na dvě kupy. Ihned se hnala na svou kupu a hledala krabici s odesilatelem, od kterého očekávala dárek. Zklamaně odhodila poslední balíček a vrhla se k cukroví, které dosud stálo na stole. "Ten zmetek! Myslím, že je nejvyšší čas se mu připomenout. Co si vůbec o sobě myslí? Už zase si se mnou zahrává!" nadávala Annie a cpala se cukrovím. Tohle byl její nejhorší Boží Hod. " Jak jsem si vůbec mohla myslet, že ho už mám jistého." nechápavě vrtěla hlavou a natáhla se pro další tác cukroví. Na žal je to ten nejlepší lék.
"Já ti říkala, že máš věřit pudingu." usmívala se Angie na opěradle.

Obě se oblékly s velkou pečlivostí na tu veledůležitou návštěvou. Ovšem obě měly trochu problém se soustředěním. Jedna si neustále hrála se štěnětem, pomalu že na něj nešišlala a ta druhá by nejraději začala provozovat woodoo pouze za pomocí řasenky a pudru. Vztekle šminky odhazovala a zase vracela na místo. Uklidňovala se přitom pouze pohledem na dopis od Nikkiho Sixxe a druhou rukou do sebe sypala granko.
Chtěli byste vědět, která byla připravená dříve? Přišly stejně, jedna s náručí plnou malých pejsků a druhá s krabicí cukroví.
"No, doufám, že tohle nebereš s sebou?" řekly obě ve stejnou chvíli, jen co se na sebe podívaly. Obě pak mlčely, když nasedaly do Angeinina Lexusu.
"Nebudeš je pokládat na mě, že ne?" zhrozila se Annie, když jí na klín sestra vrazila ty tři psíky.
"Klid, vyvenčila jsem je a nenadávej jim. Mají taky uši, jako ty. Hlavně tenhle roztomilý broučínek, viď? Udělej vrrr." zašveholila na nový přírůstek Angie. Sirius ji nebral na vědomí, pouze si tlapkou překryl oči.
"Neměla by se mateřská láska dělit mezi všechny stejným dílem? Ach bože, něco mi udělají, já to vím! Ale opovažte se. Nejdříve se vypořádám s jedním a pak se zbytkem. Jo, a Angie dlužíš mi hedvábné povlečení, matraci, perský koberec a kecky. Hezké svátky, sestřičko." zašveholila sladce Annie a zachytila Casanovu, který se vydal na obcházku auta.
"Hele, nevyhrožuj jim. A ty mě celého krocana. Víš, že se mi dlouho neozval Desraeli? Nesežral Sunny náhodou i jeho? Nespletl si ho s tím krocanem?" Zeptala se s úsměvem Angie a dupla na plyn.
"Kdyby sežral, pak pouze projevil loajalitu ke království. Bylo by o zmetka míň, ale myslím, že by si s ním zničil trávení." Zakřenily se obě na sebe a prohlížely si výzdobu zahrady. Angie ještě přidala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama