Příjezd Cullenových

21. července 2009 v 22:39 | Fiona |  Ti Studení

Byl právě sluneční den, Fiona s Annie trénovaly na soutěž v mudlovském pinkání ve dvojicích, a Kate je u toho povzbuzovala. Najednou Annie dala větší ránu, než chtěla dát, a tak ten míč letěl někam daleko. Tak se Fiona pro ten míč rozeběhla, ale nespadl na zem, dopadl někomu na klín do auta. A to auto smykem zabrzdilo, a zastavilo kousíček od Fiony. Ta to nevydržela a omdlela, zahalený muž vystoupil a zavolal:,,Carlay? Ona omdlela, pomož ji."

Dotyčný Carlay si vzal brašnu a první ji popleskal po tvářích, nereagovala. Změřil tep, byl rychlejší než by měl být, otočil se na zahaleného muže a řekl: ,,Jaspre, musíme ji naložit a odvést na ošetřovnu, utrpěla jen šok, neboj bude v pořádku.",,Dobrý Carlay já ji naložím," řekl Jasper a vzal Fionu. Tu položil na zadní sedadlo. Holky zahlédly jen jak nakládají Fionu a rozeběhli se za profesorem Brumbálem, aby mu řekly, že někdo unesl Fionu. Ten zrovna vycházel z hradu. ,,Pane profesore, někdo unáší Fionu, pane profesore." Volala už z dálky Kate vystrašeně.
Obě doběhly k panu řediteli, a ten právě jim říkal, že celou příhodu viděl z okna. ,,Nebojte se, oni ji neunáší, to jsou ti nový studenti. Oni určitě za chvilku tady už budou."
,,Tak to mi padl kámen ze srdce." Vydechla si Annie. Jen jak to dořekla, tak dorazili.
,,Ahoj Brumbále," pozdravil vesele Carslay.
"Jak se daří?"optal se ho Brumbál.
,,Výborně," sundal si helmu a málem holky spadly tou krásou, za chvíli si sundali helmy i ostatní členy jeho rodiny, ,,tak tohle je moje rodina, a to je Jasper, Esme, Edward, Emmet, Rosali a Alice." Představil je. ,,Kde máš ošetřovnu?"
,,Dámy ti ji ukážou rádi," a usmál se na Kate s Annie. Jasper vzal Fionu do náruče, a šel za holkama a taťkou. Holky jim ukázaly tu delší cestu, protože jim nechtěly ukázat jejich tajné chodby. A šly jinak strašně pomalu a spolu si povídaly z hlavy do hlavy, jak jsou všichni Cullenovy tak pěkní, ale že určitě na ně nemají, tak nebudou se o ně ucházet.
Jen jak došli na ošetřovnu, tak hned Carlay zavelel: "tak tady ji můžeš položit," a Jasper ho poslechl, a položil ji na jednu z volných postelí.
Holky se hned staraly a ihned jim řekla Kate: "Počkejte tady a já dojdu pro madam Pomfreovou." Kate chtěla odběhnout, a Annie u ní počkat, ale Carlay ji zastavil, než se stačila rozeběhnout. Otočil se na ně a přistoupil k nim, a po chvilce promluvil.
"Nemusíte chodit pro madam Pomfreyovou, tu stejně nezastihnete nikde. Odešla na odpočinek, aby se mohla starat o nemocnou maminku, a já jsem nový lékař. A poprosil bych vás, aby jste na ni počkaly venku před ošetřovnou, stejně se za chvilku probere."
Jen jak to dořekl, se Fiona probrala, "Kde, kde to jsem? A kdo, kdo jste vlasně vy?" optala se zmateně Fiona a chtěla honem stát, ale Carlay ji zadržel, a Fioně v tom okamžiku se zatočila hlava, a tak si zpátky lehla na postel. Ale dál zírala na Carlaye, aby ji vysvětlil, o co jde.
A ten začal ji vysvětlovat, "Jsi na ošetřovně ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Já se jmenuju Carlay a tohle je můj syn Jasper, a ještě mám syny Emmeta a Edwarda, dcery Alici a Rosali a ženu Esme. Jsem novým lékařem místo madam Pomfreyový. A moje žena Esme bude učit s paní profesorkou Prítovou bylinkářství. A ty jsi omdlela." Vysvětlil jí vše Carlay.
"Těší mě, já jsem Fiona Black, a tohle je moje sestřička Annie, a kamarádka Kate. A mohu se zeptat? Můžu už jít?" naléhla okamžitě Fiona, protože tam už nechtěla být.
"Až za chvíli budeš moct jít, protože tě musím zkotrolovat, jestli jsi v pořádku. Holky pokud budou chtít, můžou jít napřed, jinak můžou počkat za závěsem."
"My ji tady nenecháme sváma samotnou." Začaly holky, ale Carlay jen zvedl ruku aby je umlčel, a povedlo se, jen se chvilku na sebe koukali.
"Tak tedy počkejte za závěsem, jen ji poslechnu, změřím tlak a hned bude moct jít s váma na večeři." Oznámil jim, a holky poslechly, zatáhly a postavily se za závěs a čekaly, až ji zkontroluje. Za chvilku byl hotový. A mohly se vydat na večeři, "Počkejte na nás, my nevíme kde je Velká síň, tak jestli by jste nás k ní dovedly." Požádal je Carlay a Jasper na ně něžně jen koukal. Holky chvilku váhaly, ale pak souhlasily, že jim ukážou kde je ta Velká síň.
Ve Velké síni už byli skoro všichni, a tak holky se posadily kde bylo volno. Po chvilce vstal profesor Brumbál a začal povídat: "Dobrý večer milí studenti a profesoři. Prosím přivítejte žhavým potleskem Cullenovy." A sám začal taky tleskat, všichni se nepřidali až na trojici dívek a to Kate, Annie a Fionu. Protože ty rozebíraly, co si objednají na ples. A navíc vědí jak to je hrozný, když na vás plno cizích lidí civí, a tak radši rozebíraly ples. Měli zajímavou písničku, která by se hodila na nějaký sport, nejspíš baseball. Ale jinak na jejich vystoupení se ani nepodívaly. Profesorka McGonagallová mezi tím připravila stoličku a na ní Moudrý klobouk. První si šla sednout jedna sympatická, černovlasá dívka, kterou profesorka oslovila jako Alice. Druhá šla blondýnka, která vypadala, že si dokáže udělat respekt s jménem Rosali. Další šel svalnatý kluk, jmenoval se Emmet. Po něm nějaký Edward, hnědovlasý kluk a na konec Jasper, sympatický klučina. Holky se dostaly do Mrzimoru a kluci do Nebelvíru. Poté Brumbál vstal: "Tak a když jsou všichni zařazeni, vám řeknu ještě pár slov. V učitelském zboru máme novou paní profesorku Esme Cullenovou, bude vypomáhat profesorce Prýtové v předětu Bylinkářství. A dále místo madam Pomfreyové, která musela naléhavě odjed, máme náhradu pana Carlaye Cullena." Celá síň začala tleskat, po chvilce Brumbál zvedl ruce a nastalo ticho. A tak pokračoval: "A hlavně připomínám, že zítra je výlet do Prasinek, po zítří je ples, a hlavně připomínám, že je to pánská volenka." Jen jak to Brumbál dořekl, tak se všechny holky podívaly po Edwardovi, Jasperovi a Emmetovi, teda všechny kromě Kate, Annie a Fiony. Protože vědí, že u nich nemají žádnou šanci. "Může se podávat hostina." Řekl Brumbál a najednou všechny stoly se prohnuly pod velkém množstvím jídla.
"No konečně, po tom tréninku umírám hlady." A natáhla se Annie pro krajíc topinky se slaninou.
" Mě spíš vyhládlo po tom omdlení." Řekla ze srandy Fiona a začala se smát, a k ní se připojila i Annie a Kate.
"Chceš nalít máslový ležák Annie?" optala se Kate.
"Jasně, nalejvej, s kým jdete na ples? Už máte s kým?" ptala se okamžitě Annie. "Určitě se zeptají ti, co se ptají vždycky, takže se zeptá nejspíš Seamus, ale s ním nechci, tak doufám, že se nezeptá jen on, jinak asi nepůjdu." Odpověděla ji okamžitě Kate.
"To je fakt, jestli mě požádá zase jenom Oliver, tak se můžu na to taky vybodnout. A co ty Fiono? S kým jdeš?"
"Mno, já ještě nevím, a navíc mě ještě nikdo nepožádal, a nejspíš to bude taky jenom Remus, takže se na to můžu taky vykašlat."
"Ahoj, já jsem Edward, ty jsi?"ptal se Annie Edward.
"Ahoj já jsem Annie." Jen jak to dořekl, otočila se k holkám, a ptala se jich, "už víte, jaké si vezmete šaty?"
"Pokud ovšem půjdem……"
"Promiň, že ti do toho skáču." Začal Edward.
"Když tak jsem Fiona"
"Promiň Fiono, ale rád bych se zeptal na něco Annie."
"A kdo ti v tom brání? Já rozhodně ne."
"Milá Annie, rád bych se tě chtěl zeptat, jestli půjdeš se mnou na ten ples."
"Počkej, musím si to rozmyslet, hm………………tak dobře, půjdu s tebou."
"Před velkou síní, za pět minut tři čtvrtě na sedm?" ihned informoval Edward.
"Dobře," otočila se od něho a pokračovala s mluvením na Fionu, "Tak co jsi to vlastně chtěla?"
"Už nám můžeš říct jaké šaty si vezmeš, už máš s kým jít." Odpověděla Fiona.
"To je prvda." Přidala se Kate k Fioně.
"Si je musím vybrat v Prasinkách." Řekla zamyšleně Annie.
Jedna holka od Havraspáru, shodou okolností to byla Renata, šla směrem k Jasperovi: "Ahoj, jmenuji se Renata, a ty?"
Jasper na ni vykulil oči, ale odpověděl ji: " Já jsem Jasper."
"Chtěla jsem se zeptat, no, jestli bys, no, nechtěl, no, mě, no, pezvat, no, na ples?" Annie, Fiona, Kate ale i Edward a Emmet dostali vítlem. Ale Jasper zachoval chladnou hlavu a odpověděl ji: "No, víš, já už měl v plánu pozvat někoho jiného, ale když se ptáš, tak," chvilku mlčel, a najednou řekl, "ne." Renata zrudla a celá síň se začala taky smát, a ona utekl pryč z velké síně, běžela se vybrečet na záchodky.
"Tak to bylo dobrý." Smála se Fiona a při tom brečela smíchy.
" To jo no." Na víc se Kate nezmohla, ani Annie.
"Ty jsi Kate?" optal se Emmet Kate.
"Ano jsem, proč?" zeptala se Kate vystrašeně a překvapeně zároveň.
"Já jenom, že bych tě rád pozval na ples, teda, pokud budeš chtít."
Kate na něho chvilku koukala, a po chvilce řekla: "Půjdu s tebou ráda na ples."
Emmet se na ni usmál a řekl kde a v kolik se sejdou, ale Kate mu řekla, ať na něho počká spíš dole ve společenský místnosti Nebelvíru. A on ze slušnosti nic nenamítal.
"Holky, já už si půjdu lehnout, jsem nějak unavená, pan Carlay mi dal nějaký lék na odpočinutí." Řekla holkám Fiona a u toho zívla. A holky jen kývly hlavou, že to chápou, a že dorazí o chvilku později. A tak Fiona se zvedla, a odešla.
Jen jak se zavřely dveře od Velké síně, tak Jasper se omluvil: "Omluvte mě prosím." Všichni přikývli, a pak se rozeběhl za Fionou. Ta seděla na schodech, protože se jí točila hlava. Jasper pomalu přišel k ní, zeptal se: "Je ti dobře?"
Ta se na něho koukla, a zeptala se ho: "Proč nejsi na hostině? Vrať se tam, já to zvládnu. Přijdeš o to nejlepší." Jak se na něho koukala, tak on viděl, že ji není nejlíp
"Počkej, naviguj mi, já tě odnesu do Nebelvíru. Ale hlavně jsem se tě chtěl zeptat nejdřív, jestli bys šla se mnou na ples?"
Fiona se na něho podívala a odpověděla: "pokud mi bude dobře, tak s tebou klidně půjdu."
Na to se Japer usmál, a řekl: "Jestli chceš, tak se o tebe budu zítra starat, nebo to řeknu Annie a Kate, ať se o tebe zítra starají a oni se postarají rádi." Jen jak to dořekl, tak ji zvedl, a odnesl do Nebelvíru. Dokonce jí odnesl až do holčičího pokoje, kde ji položil na postel a odešel. Fiona se převlékla do pyžama a ihned usnula.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama