Přesný lektvar

26. května 2008 v 16:59 | Kate |  JEDNORÁZOVKY
O co tu jde:jednorázovka o tom, jak se Kate a Seamus dali dohromady (trochu pohádkový námět).
Vaše Kate

Povídka:
Ten den měl Nebelvír první hodinu Jasnovidectví. Jako obvykle celá třída podřimovala. Dnes až na jednu vyjímku-Kate Lupin. Usilovně přemýšlela o následující hodině-Lektvary. To zas' bude trapas až bude muset předvést své ,,umění". Ne, že by se nesnažila, profesor Křiklan je navíc milý a vstřícný, jenže když jste na něco od přírody dřevo, už se s tím prostě nedá nic dělat. Jenže tohle právě profesor Křiklan nechápe... A při nadcházející hodině to už jen potvrdil.
Na druhou hodinu přišla Kate těsně před začátkem. Rychle se posadila. Za chvíli dorazil i profesor Křiklan a oznámil jim, že tentokrát budou brát barvící lektvary, které jsou podle něj ,,skvělé na splynutí s okolím, když se ocitnete tam, kde rozhodně být nemáte" (Pobertové velmi rychle spozorněli). Potom jim profesor řekl na co si mají dát pozor při jeho přípravě a všichni si nalistovali příslušnou stranu a dali se do práce.
Jenže to už si Kate zase připadala jako v ringu bez boxerských rukavic-"zápasila" s přísadami a "snažila se přežít". Nakonec do kotlíku něco naházela, několikrát to zamíchala doprava, jednou doleva a vzdala se. Ani náhodou to "něco" v jejím kotlíku nepřipomínalo ,,tekutinu barvy duhy", nýbrž zelenou bažinu.
Když skončili všichni, řekl jim Křiklan, aby si v lavicích vyměnili svůj lektvar se sousedem (vedle Kate seděl Seamus a Katiin nápad to nebyl). Vzápětí celá třída splynula s lavicemi a světle oranžovými stěnami. Tedy samozřejmě kromě Kate a Seamuse. Kate se vyděsila, protože se Seamus proměnil v rostomilou malou žabičku, lépe řečeno žabáka.
Naštěstí je nebylo možné přehlédnout-jako jediní byli vidět, tak profesor Křiklan přispěchal k bledé Kate. Jenže u ní se jen rozesmál na celé kolo! Když se trochu uklidnil, řekl: ,, Slečno Lupin, právě se z vás stala princezna a z pana Finnigana princ. Do úplňku ho musíte políbit, jinak takhle už zůstane." Tohle ji dorazilo. Políbit Seamuse? Toho cvoka? Navíc je úplňek už za tři dny. To teda není moc času...
Do té doby, než se vzchopí a udělá tu odpornou věc, se Kate rozhodla, že mu pořídí nějaký žabí byteček. Půjčila si od profesorky Prýtové akvárium, dala do něj vodu a pár rostlin z jezera. Doufala, že teď Seamus myslí jako žába a neřeší, kde musí spát (a je celý den v celé dívčí části věže!). Ale asi se nemusela bát, protože se Seamus několikrát pokusil utéct. Naštěstí ho Kate vždy chytila, ale čas se krátil..
Kate se opravdu snažila sebrat odvahu kde se dalo, aby ho vysvobodila. Už kvůli Dylen-Seamusově sestře. Ale popravdě, vůbec jí to nešlo. Tak to musel zařídit sám Osud.
Když zase jednou chtěl Seamus-žabák vyskočit z akvária, Kate ho chtěla chytit, jenže šla zepředu a když něco skáče z nádoby z nádoby do půlky zaplněné vodou, je z toho minimálně louže. Kate uklouzla, ale naštěstí nespadla, jen zavrávorala. To úplně stačilo. Srazili se, Seamus nalétl na Katiiny rty a byla z toho pusa, takže se ze Seamuse stal člověk a ta pusa se trošku protáhla:))
Ale nikdo si nikoho nevzal. Jen spolu začali chodit.
...konec...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nathalcek nathalcek | Web | 29. května 2008 v 15:05 | Reagovat

hehe tak to je dobre :)

2 Nessa Nessa | Web | 29. května 2008 v 18:16 | Reagovat

Námět je určitě zajímavý nápad, ale určitě by to bylo ještě lepší, kdyby jsi to trochu rozvedla. Máš fakt fantazii, vymyšlené postavy skvělý děj, ale je to strašně osekané, hlavně ty poslední dva odstavce. Ale na to časem určitě příjdeš sama, pokud budeš dál psát, chytneš to všechno :-) Tak hodně štěstí dál, tohle vůbec není špatný začátek :-)

3 KATE KATE | 30. května 2008 v 18:28 | Reagovat

Děkuju moc. Právě, že jsem si myslela, že to moc zbytečně rozkecávám...Rozhodně to napravím:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama