Může za to Vánoční ples

27. dubna 2008 v 18:28 | Annie
Může za to Vánoční ples
V Bradavicích se koná Vánoční ples, kdo s kým půjde a jak to dopadne? Další povídky z doby Pobertů.
,,Lily nešla by jsi se mnou prosímtě na ten Vánoční ples?" ptal se James Potter snad už posté své lásky Lily Evansové. ,,To si uhod Pottere. Nešla!" ,,Ale Lily co jsem ti udělal, že mě pořád odmítáš?"
,,Co? Ty se mě ptáš co? Mě vadí že mě otravuješ, že mi nedáš chvíli pokoj! To ty mi vadíš Pottere! Už si to konečně uvědom, ty na city ostatních nemyslící troubo!" rozkřičela se Lily na celou Nebelvírskou společenskou místnost. Když v tom se zarazila. Tohle vážně přehnala, podívala se na Jamese a úplně zkoprněla, ještě nikdy ho neviděla brečet, nikdy a teď se mu do očí řinuly slzy, že přes ně skoro neviděl.
James se otočil a rychlostí blesku vyběhl ze společenské místnosti směrem k jezeru. Jak ho mohla nazvat na city ostatních nemyslícího troubu? Jak? A zrovna Lily, kterou tak miluje? Když doběhl k jezeru slyšel, jak na něj někdo kříčí Jamesi stůj! Počkej na mě! Chci se ti omluvit! James se zastavil, posadil se na břeh a čekal než k němu Lily přijde.
,,Jamesi je mi to vážně líto! Já vím, že jsem byla odporná a hnusná a neměla jsem říkat, to co jsem řekla. Mrzí mě to Jamesi, promiň prosím jestli můžeš."
,,Já vím, že jsem se občas choval vlezle, ale to jenom proto, že tě miluju a chtěl jsem abys mi dala šanci. Tak proč Lily, proč? Proč tu vlastně jsi, proč se mi omlouváš? Tak proč?"
,,Já, Jamesi" začala Lily téměř neschopna slova, byla naprosto zoufalá. Tohle vážně nechtěla. ,,Omlouvám se, protože ty nejsi žádnej na city ostatních nemyslící trouba ani nic podobného. To jsem tak akorát já. Mrzí mě, co jsem ti řekla." ,,Dobře odpouštím ti." řekl James a podíval se na rozlehlé jezero poseté stovkami nádherně se třpytících hvězd. Když v tom Lily do ticha řekla větu, kterou James snad nikdy nezapomene. K vlastním překvapení Jamesovi řekla, že s ním na ten ples půjde, jestli teda pořád chce. V měsíčním světle jí totiž připadal úplně jiný. Najednou nebyla schopná pochopit, jak ho mohla nenávidět. James se jí podíval do krásných zelených očí ve kterých se odráželi ty jeho. Dal Lily neposedný pramen vlasů za ucho a řekl že s ní na ten Vánoční ples půjde hrozně rád. Seděli tam tak ještě hodně dlouho, okouzleni pohledem toho druhého, než se zvedli a odešli do hradu.
V den Vánočního plesu byli oba hrozně nervózní. James vstal už v pět ráno a pořád chodil po místnosti sem tam, až se mu Tichošlápek začal smát.
,,Jamesi ty ses snad zbláznil! Takhle vyvádět kvůli ženský!"
,,Tichošlápku přestaň. Víš jak je to pro mě důležitý a ty si ze mě ještě budeš dělat legraci?!" řekl naoko uraženě James a hodil po Siriusovi polštář. Rozpoutali polštářovou bitku takže James přestal být tolik nervózní. Remus na tom popravdě nebyl o moc líp. Šel na ples s Annou. Jednou z nejlepších kamarádek Lily. Sirius byl snad jako jediný z nich naprosto klidný. Na ples ho pozvalo tolik dívek, že si mohl vybírat. Nakonec se rozhodl pro Katie. Lilyinu nejlepší kamarádku. Navíc byl po škole znám jako lamač dívčích srdcí. Neměl proč být neklidný. Petr pořád nemohl uvěřit, že sehnal holku, která s ním na ten ples půjde. Popravdě mu jí sehnali ostatní Poberti a obětovali tomu hromadu čokolády, ale co by neudělali pro kamaráda? Lily zase nevěděla jak se má učesat ani co má dělat. Dokonce se v jednu chvíli rozhodla, že tam snad ani nepůjde, ale to jí kamarádky rozmluvili. Nakonec ve smluvenou dobu přišla do společenské místnosti. Na sobě měla krásné světle zelené šaty a své ohnivě červené vlasy si vyčesala do slušivého drdolu. Na obličej si nanesla trochu makeupu a světle zelené stíny na oči. Podle Jamese vypadala jako anděl, jak tam k němu scházela ze schodů a usmívala se na něj tím svým kouzelným úsměvem. Katie si vzala světle modré šaty a krásně hnědé vlasy si sepla do slušivého culíku. Anna zase měla světle růžový hábit a blonďaté vlasy si nechala volně rozpuštěné. Sirius vypadal jako vždy naprosto dokonale. Remus měl tmavě modrý hábit a také vypadal úžasně. James na sobě měl slušivý společenský oblek černé barvy. Vlasy měl jako vždy rozcuchané, protože si s nimi nic udělat nemohl, prostě to nešlo, ale podle Lily to byl ten nejkrásnější kluk v celých Bradavicích, akorát mu to ještě neřekla. Když k němu došla, vzal ji za ruku a vedl do Velké síně, kde se konal ples. Protančili spolu skoro celou noc a když začali být unavení, šli se projí dolů k jezeru. Sice byla zima, ale oni ji nevnímali. Teď existovali jen oni. Povídali si, drželi se za ruce a ani nevnímali čas. Když došli až k tomu místu, kde Lily souhlasila, že s Jamesem půjde na ples. Vzala ho za ruku a řekla mu ,,Jamesi já vím, že se ti to bude nejspíš zdát zvláštní, ale já………já tě miluju Jamesi."
,,Já tomu nemůžu uvěřit! Řekni mi, že se mi to nezdá?! A jestli je to jenom sen tak ať se z něj nikdy neprobudím! " vykřikl James, chytil Lily. Zvedl ji do vzduchu a začal se s ní točit. Smáli se jako blázni. Byli tak neskutečně šťastní. Vyváděli jako malé děti. Když se trochu uklidnili James Lily obejmul a políbil ji. Byl to dlouhý a vášnivý polibek. Pak jí něžně zašeptal do ucha
,,O tomhle se mi zdálo od první chvíle co jsem tě uviděl.."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veroniqa7 veroniqa7 | Web | 31. ledna 2009 v 8:57 | Reagovat

Supér!Je to také romantické:). Hlavne na konci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama