Vypadni!!!-9.kapitola

7. března 2008 v 19:24 | Emma |  Pod pláštěm nenávisti
Remus byl naprosto vyvedený z míry. To co pro něj přátelé udělali bylo prostě skvělé. První úplněk si užívali. Všichni byli "šťastní". Zapomněli, že se někteří nemůžou snést. A i přes to se spolu bavili a skotačili po boku vlkodlaka.
Měsíce ubíhali jako voda. Po 3 měsících začal Snape cítit, že se něco děje. Pokládal si otázku: Proč každý měsíc všichni někam zmizí? Nemohl své podezření utajit. Sirius si toho všiml a přistoupil k němu.
"Trápí tě otázka, kam mizíme, že?" zeptal se zcela nečekaně Sirius.
"Jo to teda jo."utrhl se na něj Severus.
"Tak víš co? Zítra nás sleduj až vyjdeme ze společenské místnosti a uvidíš. Ovšem za čas ti zmizíme z očí." Řekl mu Sirius a odešel.Snape stál na místě a přemýšlel jestli si z něj Black nevystřelil.
Nemohl si pomoct. Přemohla ho zvědavost. Chtěl za každou cenu zjistit jejich tajemství. Proto poslechl radu co dostal od Siriuse. Čekal před Nebelvírem až vyjdou ven. Čekal dlouho a už si začínal říkat, že si z něj Black udělal srandu. Ale pak nečekaně vyšel James a v
patách se mu držel Peter a za Peterem šla Kate. Bylo mu divné, že mezi nimi není Sirius. Proto zůstal stále skryt za rohem.
Asi po dvou minutách vyšla Fiona s Lily. Snapeovi došlo, že budou chodit po skupinkách. Proto čekal dál. Nechápal ale, proč nejdříve šli po třech a teď chodí po dvou. Když sledoval poslední dvojici, Annie a Siriuse ven, došlo mu to. James chodil sem a tam pod pláštěm a někam je odváděl. Měl štěstí, že byl leden. Kdyby nebyl sníh, nikdy by nezjistil, kam každý měsíc mizej.
Co později viděl ho naprosto ohromilo. Vrba mlátička se sama zastavila. Nebo jí snad zastavila krysa, která stála opřená o suk? Každopádně stuhla a oni neskrýváni pláštěm vlezli dírou mezi kořeny pod strom.
Snape neváhal a asi za pět minut šel za nima. Běžel dlouhou úzkou chodbou. Na konci ho čekali padací dveře. Nadzvedl je a nevěřil svým očím.
Byl snad v zoologické zahradě? Ne to není možné, přemítal Snape., To je přeci Chroptící chýše! Chvíli zůstal v úkrytu a dveře nechal nadzvednuté tak aby viděl.
Po čtvrt hodině kolem běžela srna a za ní, to není možné, vlkodlak! Srabus stuhl na místě. Po chvíli se vzpamatoval a odklopil víko. V tu chvíli si ho všimla veverka co běžela kolem. Proměnila se v člověka a zařvala na celou místnost.
"Snape je tu!"
Vlkodlak se rozběhl proti němu. Jelen ho dohonil a odstrčil stranou, kde ho mezi sebou uvěznila ostatní zvířata. Mia se proměnila zpět ve veverku a jelen naopak v Jamese.
"Srabusi VYPADNI!!!!!"
zahulákal James. Severus nebyl schopen slova ani chůze. James ho popadl za ruku a táhl ho pryč
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bláňa bláňa | E-mail | Web | 17. září 2008 v 20:59 | Reagovat

ty vole, ty vole, jak to bude dál??

to přece nemůžeš takhle ukončit jsem napjatá jak žehlící prkno!!

2 maggdinka maggdinka | Web | 30. prosince 2008 v 13:18 | Reagovat

Supr, ale moc krátký a vlastně nic co by sme neznali že? :Dto popisovala JKR v knížce, že James zachránil Snapea před vlkodlakem....ale jinak hezký, ale trochu moc krátký no :-( doufám, že další kapči budou delší :-) jinak se těším na další no, jsem zvědavá jak se to všechno vyvine, ale vypadá to moc pěkně, akorát by mohli být kapči opravdu delší...

3 ClaireM ClaireM | Web | 29. ledna 2009 v 20:08 | Reagovat

Dostala mě hláška, že je Severus snad v zoologické zahradě... To jsem se fakt smála... A záchrana života v podobě "Srabusi, vypadni" je taky dobrá. :D Tahle povídka se mi začíná čím dál víc líbit. Jsem zvědavá, jestli za tohle rozbijou Siriusovi úsměv...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama