Slavnostní zařazování.-3.kapitola

4. ledna 2008 v 20:44 | Emma |  Pod pláštěm nenávisti
Slavnostní zařazování.
Vystoupili jsme z loďky a vešli do hradu. Na obrovském schodišti stála nějaká postava. Nezadržitelně jsme se k ní přibližovali.
"Vítejte v Bradavicích. Já jsem profesorka McGonagallová a jsem zástupkyní ředitele. Za pár minut začne slavnostní zařazování. Budete mít svou kolej, ve které budete trávit volné chvíle. Počkejte tady. Půjdu se podívat jestli už můžeme jít."
Ani jsme neřekli žádnou hlásku. Jen nervózně čekali.
" Tak pojďte, vše je připraveno."
Vydali jsme se za profesorkou a vešli do nádherné, velké místnosti. Všichni se na nás dívali, a někteří řekli ahoj nebo vítejte. McGonagalka nás zastavila a my jsme se seřadili pod schody.
"Až vyvolám vaše jméno, půjdete ke mně a budete zařazeni do koleje."
" Annie Black " Annie naprosto ztuhla, ale přemohla se a přikročila k profesorce. Dala jí klobouk na hlavu a asi po půl minutě klobouk zvolal: NEBELVÍR. Seskočila ze židličky a běžela se zářivým úsměvem ke stolu, který bouřlivě tleskal.
"Fiona Black"………………..Nebelvír
"Sirius Black" ……………….Nebelvír
"Lily Evans"…………………Nebelvír
"Dylen Finnigan" Dívka se středně dlouhými vlasy nejistě přiklopýtala k profesorce, sedla si na židli a vypadala, že se co nevidět zhroutí. Ale k jejímu překvapení klobouk zakřičel: "Nebelvír".
Pak to šlo jako po másle asi za deset minut přišla na řadu Kate a asi její bratr Remus (mají stejné přijmení), oba šli do Nebelvíru. Po patnácti minutách přišli na řadu děcka s příjmením na O a hned potom šla Amélie.
"Nebelvír" Jak jinak pomyslela jsem si. Vždyť je tak statečná, to já určitě půjdu do Havraspáru nebo Mrzimoru. Ale do Zmijozelu mě nikdo nedostane. Svou úvahu jsem musela přerušit, protože jsem přišla na řadu. Nejistě jsem si sedla a cítila pohledy zvědavců. K mému překvapení klobouk zvolal velice rychle kolej, kterou jsem si šíleně přála.Nebelvír.
Přede mnou šel Peter a po mě šel brácha.Oba se taky dostali do Nebelvíru.
Ředitel Brumbál vstal a začal něco říkat, ale já ho moc neposlouchala. Byla jsem šťastná a přála si nějaké jídlo. Když konečně domluvil, objevilo se tady hroznýho jídla. Všichni jsme se najedli a Kate nám představila svého bratra Remuse. Amélie Petera, Fiona své dvojče a já Jamese.
Za dvě hodiny k nám přišel nějakej kluk a řekl nám, že je prefekt, a že máme jít s ním. Zvedli jsme se a šli poslušně za vysokým brejlatým klukem. Vypadal na 5 ročník. Maximálně.
"Takže tudy se jde do Nebelvíru." Vedl nás chodbama, zastavil se před nějakým obrazem a otočil se na nás.
"Tohle je vchod do Nebelvíru."Obrátil se k nám zády a zvolal Mandragora. Obraz se odklonil a objevil se úzký otvor. Vešli jsme do velké místnosti s krbem.
" Tak tohle je společenská místnost. Ta dáma na obraze je Buclatá dáma a Mandragora je heslo aby vás pustila dovnitř. Tady budete trávit většinu volného času. Ložnice jsou po schodech na horu. Dívky doprava, chlapci doleva. Zavazadla máte nahoře. Brzy se uvidíme."
Já mám pokoj s Miou, Annie, Kate, Fionou, Lily a s Dylen. Máme asi největší pokoj ze všech. Za pět minut jsme už leželi v postelích a nebyli jsme ničeho schopní. Hned jsme usnuli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bláňa bláňa | E-mail | Web | 16. září 2008 v 21:10 | Reagovat

tak to je voničem!!!!

dalas sem tři kapitoli a jediný co vim je že jich je sedum na jednom pokoji u holek, a u kluků bodou bestak čtyři poberti!!

2 maggdinka maggdinka | Web | 30. prosince 2008 v 12:27 | Reagovat

No já myslím že to je zatim docela dobrý...je to asi tvá první povídka a první povídka bývá trochu nejistá. Takže já s Bláňou nesouhlasim, vždyť je to tvoje povídka tak co :o)

3 ClaireM ClaireM | Web | 29. ledna 2009 v 19:29 | Reagovat

No, já s Bláňou taky nesouhlasím. Děj se určitě rozjede později. A že po třech kapitolách známe jen hrdiny, to přece vůbec nevadí. Kapitolky jsou krátké, a tak do nich ani nejde narvat víc informací.

4 Emma Emma | E-mail | Web | 31. ledna 2009 v 12:13 | Reagovat

Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama