3.)kapitola- Cesta

31. prosince 2007 v 13:36 | Annie |  Kdo s koho??
Cesta
Holky se usadily v kupé a prefektka a primuska se vydaly do speciálního kupé. Primuskou Nebelvíru byla Kate a prefektkou byla Annie. Každoročně se ve speciálním kupé scházejí, aby vymysleli speciální program na zakončení 7. ročníku. Dalším primusem byl Remus…. A proto všichni ostatní byli nuceni najít si kupé.
"Kate, myslím si, že se Seamusovi líbíš."
"Prosím tě, to se mi nezdá, vždyť si mě ani nevšiml. Úplně nás přehlížel, a navíc je mi to úplně jedno!" Dívky právě mířily do svého kupé. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistily, že dívky nejsou jediné kdo je v kupé čeká.
"Co vy tady děláte?" Zvýšila hlas naštváním Kate.
" Sedíme, nevidíš snad?" odvětil James stroze.
Kluci seděli na jedné straně a dívky na druhé, mačkaly se na sebe jako sardinky… Když v tom se vlak zatřásl sem tam a tam sem. Takže většina lidí buď skončila v lepším případě někomu na klíně anebo v horším případě na zemi, na jedné hromadě, hlava na hlavě. Lily, skončila na klíně Jamese, James jí musel držet za ruku, aby mu neutekla.
"Pottere, pusť mě! Slyšíš? Auuuuuuu, to bolí!" Křičela naštvaně.
"Vždycky jsem si přál, aby si mi spadla do klína. A co se stalo? Nn, ty zůstaneš pěkně tady." A usmíval se jako sluníčko. Ostatní takové štěstí neměli. Úplně vespod ležela Kate a na ní se všichni naskládali. Byl to opravdu zajímavý pohled. Holky nadávaly, ječely a snažily se dostat ze sevření pánského osazenstva… Žáci, kteří procházeli uličkou, se nevýslovně bavili. A to kluci ostatně také… Holky se po chvíli přestaly bránit, neboť uznaly, že jejich pěstičky jim moc neublíží… Některé si to celkem i užívaly. Ale nedaly to na sobě poznat. Lily si teďka vlastně poprvé všimla, že je James je vlastně pěkný kluk a jí se líbil. Dívala se na jeho tvář, přes léto opálenou. Všimla si jeho rozcuchaných, černých vlasů, které při otevřeném oknu poletovaly. Zjistila, že jeho oči jí přitahují jako magnet. Najednou si vlastně uvědomila, že už to není ten malý, pitomý, arogantní blbeček, ale že už konečně dospěl. Vlastně, většina holek by si přála, aby se o ně James Potter zajímal, ale on se zajímal jen o ní. Při těchto myšlenkách usnula. James zářil jako sluníčko na obloze, když mu položila hlavu na jeho rameno. Její vůni nasával a snažil si jí zapamatovat. Slunce již zacházelo za mrak a on si položil hlavu na tu její. Vypadali zajímavě, nebylo skoro poznat, která hlava je čí. Ostatní se mírně uchechtli. Byli dost unaveni. Jeli nějak podivuhodně dlouze. Krajinou, kterou nikdy jindy nejeli. Jenom Emma s Annie jakoby se jim zrovna nelíbilo, být na klíně dvou z mladíků a několikrát se pokusily o zběsilých, ale tichý útěk. Ale co svede dívka proti skoro dospělému klukovi? Nic. Takže útěk nebyl proveditelný. Po chvíli se i ony znovu unavily a proto začaly pozorovat krajinu, pochvíli to krajina již nebyla, ale byly to husté lesy. Emma nakonec usnula… Sirius jako správný hlídací pes jedním okem střežil svůj zrzavý poklad. Nelíbila se mu ta krajina, působila depresivně. Annie neusnula. Klimbala ze strany na stranu, podle toho jak se vlak pohyboval po trati. Najednou začal vlak zpomalovat. Nikde nebylo slyšet ani hlásek. Všichni spali. Bylo něco k půlnoci. Měsíc nesvítil a světlo ve vagónu začalo blikat. Annie nevstala, ale rukou zavřela dveře. Najednou světlo úplně zhaslo. Sirius se probudil, nechápajíc co se děje. Najednou se celý vlak otřásl, všichni se vyděšeně probudili. Byla najednou šílená zima. Ozvaly se další otřesy a z jiných kupé hlasité, zděšené výkřiky. Nastalo hrozné ticho. Pak se se skřípáním otevřely dveře… Vešel tam moskomor… Ozvaly se hlasité výkřiky z vedlejšího kupé a moskomor odchází za zvuky… Annie, když po chvilce přišla k sobě, zjistila že se jednou rukou drží Olivera kolem krku a druhou ho drží za rameno. Trochu se zastyděla a zvedla se s tím, že "Musím se projít" ale nečekaně se vlak rozjel takže skončila stejně tam, kde byla. Sledována všemi pohledy. Annie po chvíli usnula, byla však jediná, Kate a Remus šli uklidnit žáky, holky šly na toalety, a kluci diskutovali, co tu dělali mozkomoři. Po pár hodinách usnuli znovu i ostatní...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bláňa bláňa | E-mail | Web | 18. září 2008 v 20:40 | Reagovat

tak tahle kapitola se mi opravdu líbí!!!!

2 Annie Annie | Web | 17. října 2008 v 15:35 | Reagovat

Bláňi, díky..:D hodně to potěší..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama